ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

Masterbatch

1966’dan beri boya ve kimyasal ürünler alanında önde gelen kimya şirketlerinden olan Setaş’ın bünyesinde yer alan Setaş Masterbatch, elyaf ve plastik sanayisinin yoğun olduğu Türkiye pazarında Poliester elyaf için Masterbatch üretim ihtiyacını karşılamak amacıyla 2004 yılında kurulmuştur.
Senelik 800 ton üretim kapasitesi ile faaliyete başlayan masterbatch tesisi yeni yatırımlarla 2016 yılında 10.000 ton kapasiteye ulaşmıştır ve gelecek yıllarda da üretim kapasitesini, ürün çeşitlerini ve müşteri portföyünü arttırarak sürdürülebilir büyüme amaçlamaktadır.
Deneyimli kadrosu, ileri teknolojisi ve modern makina parkuru ile hızlı, standart ve yüksek kalitede üretim yapan fabrika ürün portföyünü geliştirerek, Poliester,Nylon, PP Elyaf ve tüm plastik sektörleri için siyah, beyaz, renkli ve katkılı Masterbatchler üretmektedir. Klasik tipteki ürünlerin yanında, özel fonksiyonel masterbatchler de geliştirilmekte olan yeni ürün gamının önemli bir kısmını oluşturmaktadır.
Arge – laboratuar hizmetleri ve müşteriye özel renk çalışmaları ile sonsuz ve sorunsuz çözümler sunan Setaş Masterbatch yerli pazarda süren poliester ve poliamid elyaf sektörlerindeki hakimiyetinin yanı sıra, Avrupa, Kuzey Afrika ve Ortadoğu’daki büyük kullanıcıların tercih ettiği plastik ve elyaf masterbatch üreticisi konumundadır.

Setaş Masterbatch farklı plastik sektörleri için PE, PP, PPRC, PS, SAN, ABS, NYLON 6, PET, PBT, PC ve PMMA bazlı masterbatchler üretmektedir.